Najvyššia sklenená lávka na svete

Čína je zem rekordov. Môžete si tu zahrať v najväčšom golfovom areáli na svete, Mission Hills neďaleko Hongongu, alebo si pozrieť najstaršiu tlačenú knihu Diamantovu sútru z roku 868. Od júla 2013 sa tu môžete prejsť po najväčšej sklenenej lávke. 

Prekonané prvenstvo
Doteraz najdlhšou sklenenou lávkou bola Grand Canyon Skywalk v národnom parku v štáte Arizona  v Amerike. Bola otvorená v roku 2007 a prevádzkuje ju indiánsky kmeň Hualapai. Z bezpečnostných dôvodov na túto vyhliadku púšťajú iba 120 ľudí naraz, dokonca pri návšteve dostanete špeciálne protisklzové topánky.

Sklenený most

Lávka v Číne otvorená 24. júla v národnom parku Huangshui svoju americkú kolegyňu Grand Canyon Skywalk prekonala. Táto čínska lávka sa nachádza vo výške 300 metrov nad údolím a je dlhá 31 metrov, je o 10 metrov dlhšia ako spomínaná americká lávka. Celú cestu po lávke vidíte pod seba dole, priamo do priepasti, prechádzku tu teda rozhodne neodporúčame ľuďom trpiacim závratmi.

Prechádzka v oblakoch je postavená okolo hory Tianmen. Názov tejto skaly v preklade znamená „Brána do nebies“, tiež kvôli obrovskej prírodnej jaskyni, ktorá sa nachádza zhruba v jej polovici.

Národný par Huangshui je najväčší v celej Číne. Nájdete tu ľudskou rukou nedotknutú prírodu, napríklad v lese Dafeqbao, ktorý má rozlohu 1500 ha. Môžete sa tu i vykúpať v jazierku alebo obdivovať rôzne druhý vtáctva a iných zvierat.

V budúcnosti by túto atrakciu mala prekonať drevená úzka lávka, neďaleko odtiaľ na hore Shifou. Mal by to byť najdlhší výhliadkový chodník v Číne. Ako sa zdá, Číňania majú talent na prechádzky v oblakoch.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron