A čo tak vyskúšať bungee jumping?

Skočte si z vysokého mosta bungee jump s pružným lanom alebo sa rozkývajte v extrémnom preťažení na bungee hojdačke. Nestarnúca klasika medzi adrenalínovými zážitkami je bungee jumping.

Termín "bungee" sa objavuje v Angličtine už okolo roku 1825 a výraz "bungy" ako slangový výraz medzi obyvateľmi Nového Zélandu. Prvý moderný bungee jumping vykonali nadšenci z Oxfordskej univerzity v roku 1979 v anglickom Bristole, ale komerčne sa skokom začali venovať až v roku 1986 na Novom Zélande. Historicky sa bungee jumping skákal z Eiffelovej veže, sanfranciského Golden Gate Bridge, švajčiarskej priehrady Verzasca alebo z teplovzdušných balónov.

Vyberte si jeden z dvoch mostov, kde sa bungee skáče a rozhodnite sa, či je pre vás lepšie skok s úväzom za nohy, alebo za pás. Rozhodnite sa, či budete skákať sami, alebo si dáte bungee skok vo dvoch. Odporúčame v rýchlosti prepočítať váhové limity a vybrať tú vhodnú kombináciu, či už kupujete bungee jumping pre seba, alebo ako darček pre kamarátov či známych. Pomerne obľúbený je bungee jumping ako svadobný dar. Muž, ktorý sa rozhodne vstúpiť na dráhu manžela a žena, ktorá sa s ním rozhodne svoj život spojiť, potom môžu ruka v ruke, bok po boku, vyskúšať vzrušenie a adrenalín pri spoločnom kroku za hranu mostnej konštrukcie.

Bungee jumping alebo Bungee skok do hojdačky máte možnosť vyskúšať na dvoch mostoch v Českej republike. Prvým je 48 metrov vysoký Zvikovský most a druhým je 62 metrov vysoký most cez rieku Hačka v okrese Chomutov.

U Bungee Jumpingu si môžete vybrať s akým typom úväzu chcete skočiť. Na výber máte skok s úväzom za nohy alebo za postroj.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron