Potápanie pri ostrove Gozo na Malte

Radi cestujete a objavujete podmorský svet? Vyberte sa na ostrov Gozo na Malte! Obmývajú ho krištáľovo čisté vody Stredozemného mora. Povrch ostrova Gozo je veľmi členitý, skalnatý a vytvára početné malé zálivy.

Toto sú ideálne príležitosti pre potápačov. Obyvatelia Goza sú si toho vedomí, preto je tu veľké množstvo potápačských základní ponúkajúcich rôzne programy a balíčky pre skúsených potápačov, alebo pre úplných začiatočníkov. Skalnaté útesy idú do hĺbky až 60 metrov. Priemerná obvyklá hĺbka potápanie je okolo 25 metrov, ale viditeľnosť je až do 50 metrov. Niekde tu nájdeme na útesoch prilepené koraly, inde vraky potopených lodí a lietadiel z obdobia druhej svetovej vojny.

Gozo, Malta

Jedna jaskyňa sa priamo nazýva Koralová (Coral Cave). Nachádza sa naľavo od Dwejra Point (v blízkosti Azúrového okna). Priemerná hĺbka jaskyne je 25 m, najhlbší bod v tridsiatich metroch. Viditeľnosť je dobrá až na dno. V hĺbke 21 metrov sú dostatočne vidieť sasanky, karasy a ďalšie pestrofarebné ryby, kraby a iní živočíchovia.

Ďalším obľúbeným miestom je Modrá jaskyňa (Blue Hole), je tesne pred Azúrovým oknom. Jej hĺbka je okolo 20 metrov, ale najhlbšie miesto nájdeme v hĺbke 45 metrov. Viditeľnosť je veľmi dobrá aj v najhlbšom bode. Blue Hole je prírodná jaskyňa, ktorá sa formovala počas storočí vďaka prírodným vplyvom.

Potápanie je na maltských ostrovčekoch možné celoročne. Teplota vody neklesá ani v zime pod 12 ° C, vďaka tomu sa k ostrovom sťahujú vzácne druhy rýb a potápanie je o to zaujímavejšie.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.