Monštruózna atrakcia zvezie odvážlivcov hlavou dole

Atrakcia, u ktorej si väčšina ľudí dvakrát rozmyslí, než sa na ňu nechá pripútať, vyrástla vo floridskom zábavnom parku. Naplno sa pre verejnosť spustí v priebehu tohto leta. Rad odvážlivcov už ale tento rok na jar absolvovala skúšobné jazdy.

Adrenalínová atrakcia Falcon's Fury (Sokolia zúrivosť) priláka už čoskoro do floridského zábavného parku Busch Gardens množstvo dobrodruhov. Je okrem iného najväčšia svojho druhu v Severnej Amerike. Falcon's Fury, vežu vysokú 102 metrov, drží pohromade 6000 skrutiek. Podporné oceľové stĺpy sú zabudované viac než 60 metrov pod zem, aby zabezpečili dostatočnú bezpečnosť a stabilitu atrakcie. A čo vlastne čaká tých, ktorí si zaplatia za túto jazdu odvahy?

Akonáhle skupina zhruba 30 odvážlivcov vyjde k vrcholu veže, sedačky sa s nimi otočia o 90 stupňov, čím sa dotyční ocitnú hlavou k zemi - ako keď sa sokol strmhlav rúti pre svoju korisť. Vzápätí sa ramená sedačiek spustia 30 metrov voľným pádom dole. Naberú tak rýchlosť až 97 kilometrov za hodinu.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.