Neviete kde si predĺžiť leto? V Afrike!

Leto ešte len začína, ale veľa z nás práve teraz premýšľa, kde si leto predĺži, a vyberá si dovolenku na október alebo november. Ideálne predĺženie leta je na afrických plážach. Tohtoročná zima má byť údajne jedna z najchladnejších za posledných 50 rokov, a tak je možno o to väčší dôvod sa vydať na konci leta alebo na jeseň za teplom. Afrika ponúka veľa možností, pripomeňme si tie najkrajšie.

Neviete kde si predĺžiť leto? V Afrike!Mauritius
Koniec októbra, november a december na Mauríciu patrí k najlepším mesiacom. Miesta sú preto veľmi skoro vypredané a je dobré na to pamätať už teraz. Väčšina kríkov a stromov ešte stále kvitne a celý ostrov sa zelená. Dokonca aj východ ostrova, ktorý bude v januári a vo februári pod náporom vetra, je v tomto období ovievaný príjemným vánkom. Predovšetkým golfisti milujú koniec novembra a začiatok decembra na Mauríciu, pretože ich hra je vďaka slovenskému letu na vrchole a dokonalé ihriská sú nádhernou kulisou k ich dobrej hre.

Seychely
Na Seychelách pomaly končí pohodové obdobie. S koncom roka príde zhoršenie počasia, ale Vás, ktorí sa na ostrovy vydáte na konci novembra a na začiatku decembra, sa týkať nebude. Je to navyše jedno z mála období, kedy sú hotelieri ochotní diskutovať o cenách, a tak si svoju vysnívanú dovolenku môžete zaobstarať za najlepšie ceny. Určite sa nebojte aj kombinovať viac ostrovov v jednom zájazde. Každý ostrov má trochu iný charakter a trocha objavovania Vám osvieži dovolenku.

Zanzibar
Zanzibar rastie do krásy. Kvalita hotelov sa vylepšuje rok od roku a ostrov začína bezpochyby patriť do trojice najlepších afrických plážových dovoleniek. Navyše sa dá úplne skvele kombinovať so safari v Keni alebo v Tanzánii, čo je jedinečná vec predovšetkým pre tých, ktorí nevydržia na pláži viac ako pár dní.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron