10 tipov na lacné letenky

Blíži sa leto a veľa z Vás hľadá ako a kde stráviť tohtoročnú letnú dovolenku. Ak cestujete dlhšiu vzdialenosť tak sa určite oplatí ísť lietadlom. Je to pohodlnejšie a navyše vás to mnohokrát môže vyjsť aj lacnejšie, než cesta autom. Nie je však jedno, ako kupujete letenky. Ak sa budete riadiť týmito radami, môžete nájsť lepšie ponuky a ušetriť tak peniaze.

1. Prihláste sa na odber zlacneních leteniek
Prihlásením sa na odoberanie zlacnených leteniek na stránkach ako cheapair.com alebo airfare.com a ušetrite pár eur. E-mailom budete dostávať ponuky na rôzne zlacnené letenky. Najväčšie zľavy sú väčšinou 24-48 hodín pred odletom, no môžete naraziť aj na zaujímavé ceny dlhší čas pred odletením.

2. Sledujte aerolinky na sociálnych sieťach
Častokrát môžete na sociálnych sieťach leteckých prevádzok naraziť na lákavé ponuky leteniek. Musíte byť rýchly, pretože sú obmedzené počtom a stáva sa, že sa rýchlo vypredajú. Nič sa však nemení na tom, že ich ceny môžu byť o desiatky eur nižšie ako za normálnej ceny.

3. Vráťte letenky, ak sa neskôr zlacnia
Ak sa naskytne situácia, že po zakúpení letenky cena stúpne, tak zrušte svoju pôvodnú objednávku a zajednajte si tú istú letenku znova, za zvýhodnenú cenu. Túto funkciu je možné využiť len určitý čas pred odletom. Tento čas závisí od leteckej spoločnosti a nie všetky túto ponuku vrátenia ponúkajú.

4. Použijte nízkonákladových prepravcov
Ak použijete nízkonákladové dopravné spoločnosti ako sú napríklad EasyJet alebo RyanAir, môžete ušetriť. Nemusíte sa báť bezpečnosti, keďže všetky aerolinky musia spĺňať pravidlá a predpisy. Často môžete naraziť na letenky do ostatných miest v Európe pod 50, či dokonca 40 eur.

5. Zajednajte si ranný alebo nočný let
Áno, dokonca aj na tom, v akom čase budete letieť, môžete ušetriť. Väčšina ľudí totiž nerado letí počas skorých ranných hodín alebo v noci. Stáva sa, že cena leteniek vďaka tomuto klesne aby sa naplnili všetky miesta. Najdrahšie ceny sú naopak za denné lety, počas ktorých cestuje najviac pasažierov.

6. Objednajte si letenku + hotel v jednom
Ak si objednáte hotel spolu s letenkou, môžete ušetriť v priemere 568$. V destináciách ako Karibik či Hawaii dokonca až od 800 - 1100$, čo je už slušná suma.

7. Použite zľavové kupóny
Možno ste si mysleli, že na letenky kupóny neexistujú, no nie je to tak. Napríklad pri cestovaní v USA nájdete na stránke coupons.com celú sekciu, ktorá je venovaná len letenkám. Ponúkajú rôznu výšku zľavy z ponuky viacerých aeroliniek.

8. Vyhnite sa objednávaniu cez mobil
V dnešnej dobe už má takmer každá letecká spoločnosť vlastnú stránku na rezervovanie leteniek. Tieto aplikácie sú nápomocné a prehľadné, to si však vyberá svoju daň. Niektoré aerolinky majú svoje letenky v aplikáciách drahšie aj o 50 eur. Preto sa odporúča kupovať ich cez klasickú web stránku. Takéto navyšovanie cien však nepatrí u všetkých predajcov.

9. Zavítajte na stránku aerolinky, nie sprostredkovateľa
Napriek tomu, že dnes existuje mnoho vyhľadávačov, ktoré Vám ukážu cenu leteniek z ponúk všetkých aeroliniek, ktoré sú zahrnuté v databáze, je dobré navštíviť aj priamo stránku aerolinky. Vyhľadávače si môžu účtovať cenu navyše za to, že si cez nich rezervujete letenku, čím zaplatíte viac ako by ste mohli.

10. Majte flexibilné dátumy
Pre tých ktorý nemajú dátum letu stanovený presne, je táto možnosť veľmi výhodná, keďže rozdiely v cene pre rôzne dni sú výrazné. Preto je vhodné skontrolovať aj iné dátumy a vybrať si ten najvýhodnejší.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron