Prater - najznámejší zábavný park v strednej Európe

V Európe môžete nájsť viaceré zábavné parky, v ktorých si užijete zábavu ako so svojou rodinou, tak aj s priateľmi. Slovensku najbližšie nájdete park Prater, situovaný v rakúskom meste Viedeň, kde patrí medzi hlavné atrakcie.

Prater ponúka atrakcie pre všetkých, deti aj dospelých. Park je každoročne otvorený od 15. marca do 31. októbra. Počas týchto dní sú otváracie hodiny od 10 ráno až do polnoci, kedy sa park zatvára. Za vstup do parku sa neplatí žiaden poplatok, platíte len priamo za atrakciu, na ktorú chcete ísť. Cena za jednotlivé atrakcie sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 10 eur za jednu jazdu.

Prater sa radí medzi najväčšie zábavné parky v Európe, môžete v ňom nájsť až 250 rôznych atrakcií všetkých druhov. K najznámejším kolotočom celého parku patrí Vienna Giant Ferris Wheel,  z ktorého máte krásny výhľad na okolitý park a Viedeň. Prater sa môže pochváliť aj ďalším unikátnym kolotočom - Prater Tower - tento reťazový kolotoč je najvyšším v celej Európe, jeho vrchol je vo výške 117 metrov a pohľad dole vydesí nejedného odvážlivca, ktorý sem zavíta. Ak máte radi adrenalín, určite skúste aj atrakciu Black Mamba ktorá vás "vyhodí" do vzduchu rýchlosťou 80 km/h a patrí k tým najnovším v parku. Pre milovníkov rýchlej jazdy tu je zas horská dráha Boomerang, vozíky sú navrhnuté v tvare formule a dosahujú maximálnu rýchlosť 85 km/h. Dajte si však pozor, aby ste niečo pri jazde nestratili.

Park je naozaj veľký a preto ak ho máte v pláne prejsť celý, odporúčame ho navštíviť najmä ak máte dostatok času. Bez problémov v ňom môžete stráviť celý deň. V areáli sa nachádza tiež veľa stánkov s občerstvením, ktoré ponúkajú rôzne rakúske špeciality za primerané ceny. Nemusíte sa tak báť, že ostanete hladnými. Na záver Vám už len prajeme pekný výlet!

Pre viac informácií navštívte stránku parku Prater.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron