Najväčšie mestské oblasti sveta #1

Na svete sa nachádzajú tisícky miest, ale len pár z nich sa môže pochváliť počtom obyvateľov nad 10 mliónov. Takéto mestá majú "titul" megamesta a ich počet obyvateľov často kolíše, či už smerom nahor alebo nadol. Megamestá sú ako stvorené pre ľudí, ktorí majú radi rušný mestský život. Každý z nich tam nájde svoje oblúbené miestečko, kam sa rád vracia. Celková mestská oblasť sa skladá z hlavného mesta a jeho predmestí.

Tokyo - Japonsko
Prvenstvo v počte obyvateľov si drží Japonské Tokyo v ktorom žije takmer 38 miliónov obyvateľov. Je radené ako 11. najdrahšie mesto na svete. V roku 2015 bolo zvolené magazínom Monocle ako najlepšie mesto pre život. Tokyo je domovom mnohých milionárov aj miliardárov. Každý rok si toto veľkomesto prídu pozrieť milióny turistov z celého sveta.

Jakarta - Indonézia
Druhým mestom v rebríčku je hlavné mesto Indonézie - Jakarta. Je situované na severozápadnom pobreží ostrova Java. Počet obyvateľov v meste a jeho aglomerácií činí niečo málo cez 30 miliónov. Najväčší populačný boom zažilo v 90. rokoch minulého storočia kedy stúpol počet obyvateľov o 2 milióny. Okrem iného tu nájdete aj druhý najvyšší mrakodrap v Indonézií - Wisma 46, ktorý je postavený v modernom štýle.

Dillí - India
Je hlavným a zároveň aj najväčším mestom celej Indie. Počet obyvateľov v meste a predmestiach je takmer 25 miliónov. Nachádza sa na severe Indie. Dillí je druhým mestom s najväčším počtom milionárov a miliardárov na svete. Na druhej strane je tu veľa chudobných ľudí, pracujúcich pre finančne zabezpečených. Vďaka tomuto faktu sa Dillí nazýva aj mesto protikladov.

Manila - Filipíny
Ďalším mestom v rebríčku je hlavné mesto Filipín - Manila. Je najväčším mestom vo Filipínach a 4. najväčším na svete. Najviac ľudí sa sem prisťahovalo medzi rokmi 1918-1960, kedy sa počet z 280 tisíc obyvateľov zvýšil na 1 115 000, nárast bol takmer o jeden milión. Momentálny počet obyvateľov je o milíón menej než v Dillí - 24 miliónov.

Seoul - Južná Kórea
Posledným mestom prvej časti je hlavné mesto Južnej Kórei - Seoul. Je situované na rieke Han, ktorá je 4. najdlhšou riekou v Južnej Kórei. Neďaleko od mesta Seoul sa nachádza jeden z najviac navštevovaných národných parkov na svete - Bukhansan. V roku 2014 do tohto mesta zavítalo 10 miliónov turistov, čo z neho robí 9. najviac navštevované mesto sveta. Aktuálny počet obyvateľov mestskej oblasti je 23,5 milióna.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron