Najväčšie mestské oblasti sveta #2

V prvej časti sme sa pozreli na 5 najväčších mestských oblastí na svete. V dnešnom pokračovaní sa dozvieme ďalších 5 a uzavrieme rebríček TOP 10.

Shanghai - Čína
Prvým mestom dnešnej časti je Shanghai v Číne. Celosvetovo je 6. najväčšou mestskou oblasťou na svete, zároveň je tiež najľudnatejším mestom v Číne. V roku 2014, kedy tu prebehlo posledné sčítanie obyvateľov, sa ich počet vyšplhal na 23 miliónov. Shanghai je populárnou turistickou destináciou najmä vďaka množstvu pamiatok ktoré tu môžete nájsť. Každého milovníka architektúry nadchne panoráma tohoto mesta.

Karachi - Pakistan
Mesto, nachádzajúce sa v Pakistane, sa dosť líši od ostatných veľkomiest. Je tu situovaná druhá najväčšia komunita moslimského náboženstva na svete. Aktuálna populácia mesta sa drží na 22 miliónoch. Sústreďuje sa tu najviac turistického ruchu v krajine. Návšteva tohto mesta momentálne nie je veľmi vhodná, keďže v Pakistane vládnu nepokoje.

Beijing - Čína
Beijing je hlavným mesto Činy, kde zároveň patrí aj medzi tie najväčšie. Svojím počtom obyvateľov, 21 miliónov, mu patrí ôsma priečka v našom rebríčku. Po meste Shanghai je druhým najväčším mestom Číny. Sústreďuje sa tu cestovný ruch krajiny, aj vďaka tomu, že sa v meste nachádza 7 pamiatok, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

New York - USA
Do rebríčku sa dostal aj New York so svojími takmer 21 miliónmi obyvateľov v jeho mestskej oblasti. Vďaka tomuto je tiež najväčším mestom v USA. Ponúka množstvo turistických atrakcií, ako je Central Park, Times Square alebo Statue of Liberty. Nie nadarmo patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete. New York zaujme aj svojou hustotou a rôznorodou architektúrou mrakodrapov. Každý si tu nájde to svoje.

Guangzhou - Čína
Desiatku najväčších mestských častí uzatvára ďaľšie čínske mesto - Guangzhou. Je situované v južnej časti Číny, na rieke Pearl River. Je vzdialené len 145 kilometrov od Hong Kongu. Počet obyvateľov tejto mestskej oblasti je len o málo nižší, ako má predošlý New York. Môžete tu nájsť klasickú čínsku architektúru ako aj novodobé mrakodrapy.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron