Najkrajšie pláže Európy

Pomaly sa blíži leto a určite rozmýšlate, kam pôjdete k moru tento rok. Máte na výber mnohé destinácie stojace za návštevu. Ktoré európske destinácie však ponúkajú tie najkrajšie pláže?

1. Navagio
Prvou plážou v rebríčku je Navagio v Grécku. Pláž je situovaná na severozápadnej strane ostrova Zakynthos. Je známa najmä vďaka vraku lode, ktorý sa nachádza priamo uprostred pláže a vytvára tak špecifickú atmosféru. Pobrežie obmýva Iónske more, ktoré tu je priezračne čisté a stvorené na kúpanie počas dlhých letných dní.

2. Zlatni Rat
Ďalšou plážou v zozname je Zlatni Rat, ktoré je často nazývaná "zlatý mys". Je situovaná na južnom cípe ostrova Brač v regióne Dalmatia. Od najbližšieho mesta - Bol je vzdialená len 2 kilometre.

3. Oludeniz
Turecko ponúka niekoľko pekných pláži, jednou z nich je Oludeniz, ktorá je pomenovaná po mestečku, v ktorom sa nachádza. Oludeniz je jednou z najviac fotografovaných pláží z celého stredozemného mora. Na rozdiel od predošlých dvoch je jej povrch pokrytý drobnými kamienkami a nie pieskom. Medzi turistami je veľmi obľúbená, vďaka krásnej prírode a čistému moru. Často je zaraďovaná medzi 5 najkrajších pláží sveta.

4. Praia Marinha
Pláž Praia Marinha patrí k tým najkrajším plážam celého Portugalska. Jej pobrežie je obmývané Atlantickým oceánom. K jej krásam nepatria len veľké skaly, ktoré ju obklopujú, ale taktiež aj vysoká kvalita vody. Často ju môžete vidieť aj v reklamných kampaniach cestovných agentúr.

5. Baia delle Zagara
Piatou plážou je talianska Baia delle Zagara. Nachádza sa na pobreží Gargano, na ktorom sú situované aj ďalšie pláže. Táto oblasť je známa väčším množstvom turistov. V meste, ktoré sa nachádza blízko pri pláži, môžete navštíviť katedrálu alebo preskúmať historické uličky mesta.

6. Praia de Miramar
Je druhou plážou v zozname, ktorá je situovaná v Portugalsku. Nachádza sa neďaleko malej dedinky Miramar, neďaleko mesta Gulpilhares a Arcozelo. Pozdĺž pláže môžete nájsť niekoľko kaviarní. Počas horúcich letných dní sem chodí nielen veľa turistov ale aj miestnych obyvateľov z okolitých miest a dedín.

7. Podrace
Predposlednou plážou v našom zozname je Chorvátska pláž - Podrace. Nachádza sa v meste Brela a je taktiež známa ako perla Makarskej riviéry. Je ideálnym miestom na poobedňajší relax.

8. Our Lady
Zoznam najkrajších pláží Európy uzavrieme plážou vo Francúzsku - Our Lady. Nachádza sa v Francúzskej Riviére. Táto oblasť je známa svojimi krásnymi plážami a kryštálovo čistou vodou. Our Lady je dlhá 40 kilometrov a tak si tu každý nájde ten svoj obľúbený kúsok či miesto, kde sa bude stále rád vracať. Vedľa pláže je krásna príroda, ktorá celému miestu dodáva neopakovateľnú atmosféru.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron