Najväčšie hudobné festivaly leta 2016

Každý z nás má iný spôsob, ako sa zabaviť počas dlhých letných večerov. Láka Vás navštíviť nejaký z letných hudobných festivalov? Každé leto sa ich konajú desiatky naprieč celou Európou. V našom článku nájdete vybrané festivaly tohto leta, na ktorých si môžete užiť veľa zábavy so svojimi priateľmi pri dobrej hudbe.

1. Tomorrowland - Belgicko
Najznámejší festival Európy s unikátnou a úžasnou atmosférou, ktorú môžete posúdiť sami podľa videa zverejneného nižšie - jedná sa o aftermovie z minulého leta. Tento rok sa festival koná 22. - 24. júla. Tešiť sa môžete na interpretov ako Tiësto, Martin Garrix, Lost Frequencies, Robin Schulz a Armin van Buuren.

TOMORROWLAND AFTERMOVIE 2015

2. Exit - Srbsko
Exit vyhral ocenenie najlepšieho letného hudobného festivalu minulého roku. Každoročne sa koná v Srbskom meste Novi Sad, ktoré je známe množstvom výborných festivalov, konajúcich sa počas celého roku. Samotný Exit sa tento rok koná od 7. do 10. júla. Budete si tu môcť vypočuť pesničky od hviezd ako je napríklad Wiz Khalifa, Ellie Goulding, Bastille, Dimitri Vegas & Like Mike. Všetky mená umelcov si môžete pozrieť na tejto stránke.

EXIT AFTERMOVIE 2015

3. Sziget - Maďarsko
Festival Sziget rovnako patrí medzi najväčšie letné festivaly Európy. Prvý krát bol usporiadaný v roku 1993, tento rok už oslavuje 22. ročník svojho pôsobenia. Minulý rok zavítalo na Sziget cez 400 tisíc ľudí, zo 70 krajín sveta. Koná sa na ostrove, ktorý je situovaný v hlavnom meste Maďarska - Budapešti. Zažijete tu množstvo zábavy a nikdy nekončiacu sa párty. Tento rok sa koná 10. - 17. augusta. Medzi dosiaľ zverejnenými vystupujúcimi sa nachádzajú mená ako Rihanna, Travis Scot alebo David Guetta. Viac informácií a zoznam všetkých umelcov nájdete na stránke festivalu.

SZIGET AFTERMOVIE 2015

4. Colours of Ostrava - Česko
Tretím festivalom je Colours of Ostrava. Za týmto festivalom nemusíte chodiť daleko, organizuje sa totiž u našich bratov v Ostrave. Presnejšie v historickej štvrti Ostravy s názvom Vítkovice, ktorá má za sebou dlhú tažobnú históriu. Je určený pre všetky vekové kategórie. Nájdete tu zmes žánrov od jazzu cez popovú hudbu až po rock. Program festivalu však zahŕňa aj rôzne workshopy a iné podujatia, ktoré sa nemusia týkať len hudby. Viac info nájdete na ich oficiálnych stránkach.

COLOURS OF OSTRAVA AFTERMOVIE 2015

5. Donauinselfest Festival - Rakúsko
Donauiselfest patrí k najväčším open-air festivalom sveta. Patrí aj medzi tie najbezpečnejšie, keďže sa o jeho bezpečnosť stará cez 1 500 policajtov, ktorí dbajú na bezpečnosť. Tento festival sa koná každý rok v júni, v hlavnom meste Rakúska - Viedni.

DONAUISELFEST AFTERMOVIE 2015

6. Soundwave - Chorvátsko
Chorvátsko nie je skvelou destináciou iba na dovolenky a oddych, rovnako však aj pre zábavu. Soundwave sa organizuje v meste Tisno na chorvátskom pobreží a je skvelou možnosťou, ako si užiť krásny výhľad na more a pritom si vypočuť dobrých interpretov. Každý rok sa sem ľudia vracajú, aby si ho mohli užiť znovu, a preto je potrebné zarezervovať lístky s predstihom. Radí sa do TOP 10 najlepších festivalov Európy. Lístky a line-up tohtoročného festivalu Soundwave môžete nájsť na ich oficiálnej stránke.

7. Hip Hop Žije - Slovensko
Bonusom medzi festivalmi je Hip Hop Žije, konajúci sa priamo na Slovensku v oblasti Zlaté Piesky (Bratislava). Nepatrí medzi najväčšie v Európe, ale určite patrí do TOP 3 na Slovensku. Tohto roku sa koná 1. - 3. júla. Nájdete tu popredných slovenských a českých raperov, medzi ktorých patrí napríklad Rytmus, Pil C a Separ. Taktiež bude hostiteľom aj niektorých zahraničných umelcov, k najznámejším patrí legendárny DJ Premier. Lístky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

HIP HOP ŽIJE AFTERMOVIE 2015

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron