5 dôvodov prečo navštíviť Island

Island sa v poslednej dobe stáva stále viac populárnou turistickou destináciu. Nie je sa čomu diviť, ponúka krásnu a neporušenú prírodu. Island je situovaný pri polárnom kruhu, to však ale neznamená, že teploty sú tu nízke. Prinášame Vám 5 dôvodov prečo navštíviť túto čarovnú krajinu.

1. Dych berúce hory
Island je domovom množstvom vysokých kopcov, ktoré dajú zabrať nejednému horolezcovi. Ak sa však prekonáte a vyšplháte sa až na vrch, naskytne sa Vám dych berúci pohľad na okolitú krajinu.

2. Reykjavík - hlavné mesto
Reykjavik je hlavným mestom Islandu, ktoré určite stojí za návštevu, ak sa už nachádzate na ostrove. Na Islande žije 300 tisíc ľudí, pričom 200 tisíc z nich žije práve v jeho hlavnom meste - Reykjaviku. Je to malé mesto, všade sa dostanete pešo, nemusíte tak znečisťovať ovzdušie výfukovými plynmi. Ponúka hotely za prijatelné ceny. Reykjavik má povesť ako mesto s chutným jedlom a bohatým nočným životom.

3. Modrá Lagúna
Jednou z vecí, ktorú nemôžete vynechať počas pobytu na Islande je návšteva Modrej Lagúny. Je zaradená medzi 25 prírodných divov sveta. Modrá Lagúna je prírodné jazero do ktorého vyviera teplý prameň. Táto turistická atrakcia je situovaná len 15 kilometrov od mesta Rejkvajik. Nie je nič lepšie, ako si po náročnom dni sadnúť a relaxovať v Modrej Lagúne.

4. Vulkanické jazerá
Niektoré sopky na Islande sa rokmi premenili na jazerá. Špeciálne to platí pre sopky, ktoré sa nachádzajú na západnej strane ostrova. Tieto jazerá vo vnútri sopiek vyzerajú očarujúco, najmä ich modrá farba vody, ktorá pôsobí ako z rozprávky.

5. Vodopády
Jednou z ďalších atrakcií Islandu sú jeho vodopády. Rôzne tvary vodopádov môžete zbadať takmer všade. Niektoré z nich sú mohutné, iné zase menšie, všetky sú však očarujúce.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron