5 miest, ktoré navštíviť na Havane - Kuba

Kuba patrí k ostrovom, ktoré nie sú príliš navštevované. Môže za to predovšetkým jej minulosť, ktorá nie je veľmi svetlá. Dnes je už ale všetko inak a Kuba sa opäť dostáva do popredia turistického ruchu. Stále viac ľudí tu trávi svoje dovolenky. Havana je hlavným mestom ostrova a sústredí sa tu najviac turistov. Prinášame Vám zoznam piatich miest, ktoré sa oplatí navštíviť počas Vašej dovolenky na Kube.

Old Havana
Elegantné neoklasické a barokové budovy obklopujú kamenné námestie a rovné ulice. Väčšina z týchto budov bola zrekonštruovaná do pôvodnej krásy. Medzi najkrajšie miesta v Old Havane patrí katedrála de San Cristobal, alebo kaštieľ de la Real Fuerza. Ak radi spoznávate históriu, určite nevynechajte toto miesto.

Playas del Este
Pár minút od centra Havany sa nachádza pláž Playas del Este. Je ideálnym miestom kam ísť, ak nemáte možnosť navštíviť iné pláže, vzdialenejšie od mesta. Neďaleko pláže sú situované viaceré hotely, reštaurácie a kaviarne. Samotná pláž je rozdelená na viaceré sekcie, najobľúbenejšou časťou je však Santa Maria del Mar.

Museum of the Revolution
Kedysi bolo toto miesto domovom prezidenta Kuby. Očarí svojím exteriérom, rovnako ako aj svojim vnútrom. Bolo navrhnuté v neoklasickom štýle, belgickým architektom Paulom Belauom. Výstavba začala v ranných rokoch 20. storočia a dodnes patrí medzi najkrajšie stavby celej Havany.

Plaza de la Revolucion
Toto námestie by určite nemalo chýbať na Vašom zozname miest, ktoré navštíviť. Dominantou je Jose Marti Memorial - 109 metrov vysoká socha, znázorňujúca Kubánskeho národného hrdinu. Môžete tiež navštíviť múzeum, ktoré tu nájdete. Okolie námestia tvoria zväčša budovy štátnej správy.

Gran Teatro de La Habana
Možno by ste nečakali, že práve na Havane sa nachádza najväčšia opera v Karibiku. Ak navštívite koncert priamo tu, určite si ho budete pamätať a spomínať naň ešte dlho. Opera bola postavená v roku 1915. Počas viac ako storočia tu vystupovalo mnoho známych umelcov. Dnes je domovom baletu a opery. V roku 2014 prešla budova rozsiahlou rekonštrukciou.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron