Ste v Španielsku? Nenechajte si ujsť tieto futbalové zápasy

Dobrá dovolenka v Španielsku nemôže byť nikdy zlá. Ak patríte medzi futbalových fanúšikov, bola by škoda, keby ste si nepozreli aspoň jeden zápas aktuálne najlepšej futbalovej ligy na svete. LaLiga je domácou súťažou takých gigantov ako Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid či FC Sevilla. Ak chcete vidieť južanský temperament, emócie a skvelú futbalovú techniku v akcii, pozrite si ktorýkoľvek z týchto 4 derby zápasov.

El Clasico: FC Barcelona vs. Real Madrid
Získať lístky na El Clasico, ako sa tento zápas medzi odvekými rivalmi a v súčasnosti zrejme najlepšími tímami na svete, volá, nie je nič jednoduché. Niet sa čomu čudovať, každý chce vidieť skvelý futbal, napätie na trávniku aj ihrisku a ohňostroje emócií. Tento zápas si pri telke pozrie približne 450 miliónov divákov na celom svete a ak chcete mať nezabudnuteľný zážitok, nemali by ste tu chýbať. V jednom El Clasicu dokonca po hráčovi Realu Madrid hodili fanúšikovia prasačiu hlavu. Prečo? Lebo prestúpil z Barcelony k jej najväčšiemu rivalovi.

El Derbi madrileño: Real Madrid vs. Atlético Madrid
Historicky úspešnejším klubom je Real Madrid, v súčasnosti sa však jeho rivalovi z Atlética veľmi darí, čo potvrdzuje aj v Lige majstrov. Je to aj vďaka geniálnemu, aj keď trochu šialenému, trénerovi Diegovi Simeone. Aj preto, keď sa tieto dva tímy stretnú na trávniku, vrie to nielen medzi divákmi, ale aj hráčmi. Ak si chcete pozrieť súboj skvelej defenzívy proti hviezdnemu útoku, lístky na zápas Realu Madrid s Atléticom sú pre vás povinnosťou.

Derbi barceloní: Espanyol Barcelona vs. FC Barcelona
Prvý zápas medzi mestskými rivalmi z Barcelony sa odohral v roku 1900. Zaujímavosťou je, že hoci FC Barcelona sa neustále drží na popredných miestach jej mestský rival Espanyol sa pohybuje na nižších priečkach. Výnimkou nie je ani vypadnutie do nižšej ligy, aj napriek tomu sa vždy vyhecuje k nadľudským výkonom a neraz dokáže Barcelone ukradnúť body. Ak chcete vidieť vzplanúť emócie, kúpte si vstupenky na zápas FC Barcelona vs. Espanyol.

Euskal Derbia: Athletic Bilbao vs. Real Sociedad
Baskovia sú hrdí, emotívni a uznávajú hodnoty, ktoré sa v modernej spoločnosti až tak neobjavujú. Napríklad futbalový klub Athletic Bilbao má nepísané pravidlo, ktoré dodržujú už desiatky rokov, že za neho môžu hrať iba Baskovia. Aj preto si dokážete predstaviť emócie, keď Baskovia nastupujú proti ďalším Baskom v bratovražednom súboji. 

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron