Rodinná dovolenka na Slovensku? Štiavnické vrchy sú skvelou voľbou

Slovenská príroda je úžasná, ale nie všetky pohoria sú vhodné pre menšie deti. Štiavnické vrchy sú však ideálnym miestom, kde môžete zobrať aj vaše ratolesti. Najvyšším vrchom s 1009 m n. m. je Sitno, ktoré skôr pripomína peknú lúku na kopčeku ako nejaký vysokohorský štít, na ktorý by ste si netrúfli bez poriadneho poistenia na hory. Takže ak nechcete byť len na hoteli a užiť si aj prírodu, tu ste na správnom mieste.

Hotel, ktorý si zamilujú aj deti
Veľa hotelov nemá veľkú radosť z toho, keď musí ubytovať aj malé deti. Väčšinou ich toleruje len preto, že ich „tvorcovia“ im prinesú do pokladne peniaze. Hotel Salamandra pri Štiavnici je však presným opakom, robí všetko pre to, aby sa tu dobre cítili nielen dospelí, ale aj deti. Aj preto tu môžete vidieť pobehovať maskota Salamandríka, ktorý deti zabáva a rozpráva im banské príbehy. Okrem toho je k dispozícii aj detský wellness so šmykľavkami, ihrisko, detský kútik či špeciálny detský servis, ktorý zvýši komfort vašich ratolestí. Samozrejmosťou je aj detské menu v hotelovej reštaurácii, ktorá poteší aj najväčších gurmánov.

Čo všetko tu na vás čaká
V okolí hotela Salamandra sa zabavíte v lete aj v zime. Okrem prechádzok a menších túr, ktoré zvládnu aj deti, sú v Štiavnických vrchoch aj tajchy – umelo vybudované jazerá, ktoré v minulosti baniam pomáhali získavať energiu. Dnes už pomáhajú ľuďom schladiť sa počas horúcich letných dní. Štiavnické vrchy majú aj dobre vybudovanú sieť cyklistických chodníčkov, takže ak dávate prednosť dvom kolesám pred plávaním, prídete si na svoje. Fanúšikov zimných športov poteší svah v tesnej blízkosti hotela Salamandra, ktorý je vhodný aj na prvé citróniky na lyžiach. Či patríte medzi skúsených alebo začínajúcich lyžiarov, nebudete sa nudiť. A keď nemáte radi zimu, nezabúdajte na to, že ste ubytovaný vo wellness hotele.

Viac sa dozviete na stránke Salamandra.sk.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron