4 talianske ostrovy, ktoré musíte navštíviť

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Taliansko? Skvelá pizza, nekonečné pláže, špičkové talianske víno, ulice plné skútrov či temperamentní obyvatelia? Nech je to čokoľvek, ak ste boli aspoň raz na niektorom ostrove v Taliansku, tak vám napadne toto miesto. Talianske ostrovy sú totiž jedným z najväčších klenotov tejto krajiny. Ktoré by ste rozhodne mali ochutnať? Najlepšie všetky, ale ak si vyberiete ktorýkoľvek z týchto štyroch, bude to správna voľba.

Sicília
Začnime tým najväčším talianskym ostrovom, ktorý je zároveň najväčším v celom Stredozemnom mori. Sicília, so svojím hlavným mestom Palermom, je notoricky známa, ale nie je to kvôli svojej rozlohe. Je to čarovný ostrov, kde sa môžete kúpať ešte aj v októbri. V mori a nie v žiadnom hotelovom bazéne. Sicílčania dokonca nemajú ani zimné bundy, takže ak by ste chceli dovolenku v októbri, jesenný last minute na Sicílii je super voľbou. Medzi najkrajšie mestečká patrí určite Trapani, do ktorého sa z Bratislavy dostanete priamou leteckou linkou.

Sardínia
Druhým najväčším talianskym a aj ostrovom v Stredozemnom mori je Sardínia. Jej hlavným mestom je Catania a patrí medzi najslnečnejšie miesta v stredozemí – práve v hlavnom meste Sardínie svieti slnko priemerne 2591 hodín ročne. Čo si pod tým môžete predstaviť? Že sa za rok zobudíte 253-krát do slnečného rána. Aj toto je dôvod, prečo si tento ostrov obľúbili známe osobnosti, ktoré si kupujú vily hlavne v okolí Costa Smeralda, kde sú najkrajšie pláže. Ak budete na dovolenke na Sardínii a uvidíte kúpajúcu sa Rihannu, nebuďte zaskočený.

Stromboli
Jedna z troch aktívnych sopiek v Taliansku je Stromboli, ktorú nájdete na rovnomennom ostrove. Ten si vďaka svojej kráse zahral aj vo filme Stromboli s Ingrid Bergman ako hlavnou protagonistkou. Veľkou výhodou je, že tento ostrov je iba 2,5 hodiny cesty trajektom od severovýchodného pobrežia Sicílie. Veľkým lákadlom je Osservatorio, odkiaľ môžete pozorovať silu sopky a ak máte dosť odvahy, môžete sa k nej so sprievodcom priblížiť.

Marettimo 

Ďalším skrytým pokladom na zozname talianskych ostrovov je Marettimo. Legendy hovoria o tom, že trojicu krásnych a málo známych ostrovov Marettimo, Favignana a Levanzo poznajú iba dokonale opálení Taliani v plavkách. Ale môžete ho spoznať aj vy. Pamätáte si na sicílske Trapani? Dobré správy, tento ostrov je odtiaľto vzdialený iba hodinu cesty trajektom. Na tomto ostrove si na svoje prídu hlavne gurmáni a milovníci lahodného vína. Ak chcete spoznať menej známu tvár Talianska, tu ste na správne adrese.

 

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron