Čím všetkým vás Budapešť dostane

Hlavné mesto Maďarska je miestom, kam sa musí vydať každý milovník cestovania. Hovorí sa to aj o iných mestách ako Rím, Barcelona či Paríž, ale Budapešť je jedinečná tým, že sa tam dostanete za pár hodín autom, leží na rovnakej rieke ako naše hlavné mesto, takže aklimatizácia bude jednoduchšia a hlavne vás dostane svojím gastro priemyslom, ktorý poteší každého foodieho. Práve Budapešť je jedným z hlavných dôvodov, prečo sú víkendové pobyty v Maďarsku obľúbené stále viac a viac. Čo by ste mali vidieť, kde sa najesť a čo robiť, aby ste sa zamilovali hneď na prvýkrát?

Prechádzajte sa popri Dunaji
Budapešť je rozdelená na dve časti – Buda a Pešť. Tie sú spojené 7 veľkými mostami pre autá aj peších, potom sú tu ešte ďalšie menšie mosty pre vlaky a podobne. A ktorý z nich je najkrajší? Keby ste urobili turnaj, do finále by sa rozhodne dostal most Széchenyi (Reťazový) a most Szabadság (most Slobody). Práve medzi nimi nájdete na oboch brehoch Dunaja to najkrajšie v Budapešti. V žiadnom prípade nemôžete vynechať budovu maďarského parlamentu, ktorá je inšpirovaná parlamentom v Londýne. To je skutočná paráda. Veľké emócie vo vás vzbudí aj pamätník obetiam Holokaustu na brehu – 60 kovových párov topánok, ktoré patrili obetiam nacistov. A keby vám drkotali zuby z chladného dunajského vetra, choďte sa zahriať sypanými čajmi a skvelými zákuskami do bistra SMÚZ  pri parlamente.

V Židovskej štvrti si prídu na svoji milovníci jedla a kávy
Židovská štvrt patrí medzi najkrajšie časti celej Budapešti. Neuveriteľná atmosféra a zároveň pokoj, ktorý vyžaruje, poteší každého, kto chce na uliciach stretávať menej turistov. Zároveň je to raj pre všetkých kávomilcov a gurmánov. Nezáleží na tom, či máte chuť na flat white, alebo silné presso, indickú kuchyňu alebo škandinávske bistro, tu si prídete na svoje. Medzi najlepšie kaviarne tu patrí šarmantné My little Melbourne či Fekete. Štvrti dominuje veľká synagóga a dotvára jedinečný vzhľad tohto miesta.

V Budapešti nájdete všetko – od maďarských kúpeľov cez skvelé gastro prevádzky až po nadčasovú architektúru. Ak ste v hlavnom meste našich južných susedov ešte neboli, je najvyšší čas to zmeniť.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron