Najkrajšie pláže Grécka

Grécko patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie. Každý rok sem zavítajú davy turistov, ktorí tu hľadajú oddych od každodenného stresu. Grécko má pobrežie dlhé 13 670 kilometrov, ktoré ponúka veľké množstvo pláží, hodných navštívenia. My Vám prinášame tie najlepšie z nich.

1. Chania Balos
Pláž Balos sa radí medzi najkrajšie pláže Kréty a taktiež aj celého Grécka. Leží 60 kilometrov západne od mesta Chania. Balos je piesočnatá pláž, obmývaná kryštálovo čistou vodou.

2. Porto Katsiki
Porto Katsiki je jednou z hlavných atrakcí celého ostrova Lefkada, na ktorom je situovaná. Nachádza sa 45 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta ostrovu. Pláž disponuje množstvom slnečníkov a lehátok, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Pláž je obklopená útesom a vytvára tak krásne prírodné prostredie.

3. Mylopotas
Patrí medzi najnavštevovanejšie pláže Gréckeho ostrova Ios. Je situovaná blízko dediny Chora. Mylopotas Beach je pláž posiata bielym pieskom. Môžete si tu zapožičať lehátko alebo si ľahnúť len tak na pláž. V oblasti pláže sú viaceré obchody, reštaurácie a kluby. Je najviac navštevovanou hlavne počas letných mesiacoch - aj preto je obľúbenou najmä medzi mladými ľuďmi, ktorí sem idú hlavne za zábavou.

4. Paradise
Počas dňa je výborným miestom na odpočinok a relax, začiatkom večera sa však mení na miesto, ktoré žije. Počas večerov sa tu konajú veľké párty, ktoré sú populárne hlavne medzi mladou generáciou. Samotná pláž sa nachádza na Gréckom ostrove Mykonos, kde je známa ako “párty pláž" - v oblasti je veľa barov a klubov.

5. Skiathos Koukounaries
Je najznámejšou a najviac navštevovanou plážou celého ostrova Skiathos. Je známa vďaka svojej bielej pláži a číremu moru. Obkolesená je dažďovým lesom, pôsobí tak veľmi prirodzene a krásne. Disponuje množstvom lehátok a dáždnikov. Taktiež si tu môžete zahrať aj plážový volejbal. Región, v ktorom sa pláž nachádza, má viacero hotelov a reštaurácií a autobusy z mesta sem chodia každú pol hodinu.

6. Matala
68 kilometrov juhozápadne od mesta Heraklion nájdete pláž Matala. Nachádza sa na ostrove Kréta, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie ostrovy Grécka.  Je dlhá približne 300 metrov a na severe ukrýva veľkú jaskyňu, ktorá môže byť zaujímavým miestom najmä pre ľudí, ktorí majú radi dobrodružstvo. Priamo na pláži je taktiež niekoľko barov, môžete tu stretnúť mnoho turistov, rovnako ako aj miestnych obyvateľov.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron