Garancie cestovného poistenia: Čo o nich viete

Cestovné poistenie na plánovanú dovolenku nie je povinné, ale bez neho to nemusí dopadnúť vždy dobre. Aspoň tie základné veci máte garantované, a v prípade uzatvorenia špecifických podmienok si môžete poistiť aj niečo viac.

Svoje by vám o tom určite porozprával človek, ktorého dennou súčasťou je práve cestovanie.

Dovolenka v cudzej krajine je zaujímavá najmä tým, že sa stretnete s inou kultúrou, jedlom, zvykmi a podnebím. Ale presne tak odlišné môže byť aj správanie sa úradov, zdravotníctva a ostatných orgánov. Ak sa do toho pridá aj jazyková bariéra, môže to skončiť naozaj zle. S cestovným poistením máte základné garancie a oporu v kontakte s domácou krajinou. Nehovoriac o tom, že si ho môžete zaobstarať online a bez väčšej námahy. V rámci jednotného Európskeho priestoru máte k dispozícii zdravotnú starostlivosť už len na základe využívania Európskeho preukazu (EPZP). Takáto garancia však nemusí byť bránou do sveta, aj keď je to tiež forma určitého poistenia, ktoré si svojím spôsobom platíte celý rok.

Dovolenka by mala byť obdobím, ktoré vás ničím nezaťažuje. Ide najmä o voľné dni, ktoré trávite v kruhu celej rodiny a priateľov, preto vám je niekedy jedno, ktorým smerom sa vyberiete. Môžu to byť slnečné pláže Talianska, alebo najbližšia dovolenka v Chorvátsku. Podstatné je, aby ste sa vyhli stresu a pracovné nasadenie nechali za dverami vašej kancelárie.

Dnes nie je dokonca obmedzením ani vek a poistenie na dovolenku vám niektoré „cestovky“ vybavia aj nad 70 rokov. Poistiť sa dá batožina, jednotlivec, rodina, ale aj skupina. Klasické úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu a úhrada liečebných nákladov až do výšky 200 000 €. Samozrejme, že je toho oveľa viac a výhody si viete dohodnúť priamo s konkrétnou poisťovňou. Dôležité zostáva, že výber si musíte dobre premyslieť. Pred každou dovolenkou je dobré prekopírovať potrebné doklady, aby ste sa vyhli odobratiu originálov. Nepodceňujte plánovanie dovolenky a výber doplnkových služieb, pretože len tak si viete užívať voľné chvíle naozaj s radosťou.

Profilová fotka
Tento článok bol pridaný redakciou magazínu eCESTOVATEL. Ak máte záujem pridať sa k redakcii magazínu, napíšte nám e-mail, alebo zašlite súkromnú správu.
cron